Адміністративна відповідальність. Незаконно склали протокол

Адміністративна відповідальність учасника дорожнього руху зумовлена порушенням Правил дорожнього руху, які не становлять значної небезпеки і не призводять до тяжких наслідків. Про це йде мова в статтях 121-133 Кодексу України про адміністративні правопорушення. В інших випадках порушення Правил дорожнього руху тягне за собою кримінальну відповідальність, більш докладно про яку можете прочитати в нашому розділі «Кримінальна відповідальність. Винний або потерпілий».
Але що робити, якщо співробітники поліції безпідставно зупинили Вас і звинувачують у правопорушенні, яке Ви не здійснювали?
Не втрачайте часу і телефонуйте за номером 0800 302 911 нашим професійним автоюристам, які цілодобово нададуть Вам безкоштовну консультацію.

Що ж робити, якщо поліцейський вже виніс на місці зупинки постанову про адміністративну відповідальність і виписав штраф?
  1. Не вступайте в дебати з патрульним поліцейським. Це марно. Підпишіть постанову, але зробіть при цьому запис про те, що Ви не згодні з рішенням і діями поліції. Обґрунтуйте свою позицію, нехай навіть для цього Вам доведеться списати кілька аркушів.
  2. Отримайте копію постанови, з якою протягом 10 днів Ви можете звернутися до суду, щоб оскаржити постанову про адміністративну відповідальність.
  3. Заручіться підтримкою фахівця, для цього зателефонуйте за цілодобовим номером 0800 302 911, і наші досвідчені автоадвокати з багаторічною судовою практикою і сотнями виграних справ допоможуть Вам грамотно скласти позов і захистити Ваші інтереси.

Найбільш резонансними і частими порушеннями ПДР є:

  1. Правопорушення, передбачені ст. 124 КУпАП, тобто ті, які призвели до пошкодження транспортних засобів (простіше кажучи, «ДТП»).
  2. Порушення, що кваліфікуються за ст. 130 КУпАП (керування транспортними засобами особами, які перебувають в алкогольному, наркотичному або іншому вигляді сп’яніння (в народі – «за пиятику»).

Адміністративна відповідальність за «ДТП»

Співробітники патрульної поліції, які прибули на місце ДТП, визначають винного, керуючись своїми внутрішніми переконаннями, часто не враховуючи зв’язок між причиною порушення Правил дорожнього руху і безпосередньо наслідків ДТП. У підсумку складається Протокол про адміністративне правопорушення згідно зі ст. 124 КУпАП.
Щоб уникнути подібних наслідків, Вам необхідно відразу після скоєння ДТП звернутися до автоадвоката, який обере правильну позицію, сфокусує Ваші свідчення на захист Ваших інтересів, складе всі необхідні клопотання. Виключити варіант залучення до адміністративної відповідальності допоможе лише грамотний підхід фахівця.

Адміністративна відповідальність «за п’янку»

Нерідко незаконного притягуються до відповідальності водії «за пиятику за кермом». Є маса підстав оскаржити винесене рішення в суді і виграти справу, оскільки більшість з них пов’язано з грубими порушеннями процедури притягнення до відповідальності. Ось деякі з нашої практики:

  • Проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння із застосуванням технічного засобу, недозволеного МОЗ та Держспоживстандартом.
  • Порушення строків проходження медогляду на сп’яніння.
  • Несвоєчасне повідомлення відповідача щодо розгляду справи в суді першої інстанції.

Ці та інші нюанси обов’язково будуть враховані автоюристами ЮК ДТП. Зателефонувавши до колл-центру за номером 0800 302 911, Ви отримаєте цілодобову безкоштовну консультацію та реальну практичну допомогу юриста.Всі справи за ст. ст. 124, 130 КУпАП розглядаються лише в судовому порядку.
Важливо! Рішення суду першої інстанції може бути оскаржене в апеляційному суді. Тому, незалежно від того, на якій стадії розгляду знаходиться Ваша справа, зверніться до адвокатів ЮК ДТП, які грамотно вибудують лінію захисту і допоможуть добитися справедливості. У підсумку Ви уникнете не тільки адміністративної відповідальності, але й необхідності відшкодовувати матеріальну шкоду, заподіяну внаслідок ДТП.
Наостанок хочемо нагадати Вам, що з 1 липня 2020 року водіння в нетверезому вигляді буде каратися не адміністративною, а кримінальною відповідальністю за ст. 286-1 КК, незалежно від того, в перший раз Ви сіли за кермо п’яним або другий.      Позбавлення водійських прав строком від одного року до трьох років, штраф і судимість – ось те, до чого Ви можете «приїхати», якщо сядете за кермо в нетверезому стані або з похмілля!
Висновок очевидний: випив – не сідай за кермо, цінуй своє і чуже життя!

Що про нас говорять клієнти
Замовити консультацію
Scroll to Top