Момент виникнення небезпеки. 

Пункт 12.3 Правил дорожнього руху України. 

Чому не навчають в автошколах.

Ви наполегливо відвідували автошколу, не пропускаючи ні одного заняття ? Здали екзамен з водіння з першого разу ? Жодного разу не потрапляли до ДТП та не перевищували дозволену Правилами дорожнього руху швидкість ? Відмінно! Але, на жаль, отриманих Вами знань та досвіду може бути недостатньо у ситуаціях, які потребують миттєвого реагування в момент виникнення небезпеки : наприклад, якщо пішохід переходить проїзну частину у невстановленому місці.

 

Момент виникнення небезпеки. Чому не навчають в автошколах.

 

Якщо маневр допоміг уникнути наїзду на пішохода, то про настання будь-яких  наслідків для водія не може бути й мови. Якщо наїзду на пішохода чи зіткненню з іншим автомобілем при скоєнні маневру/гальмування уникнути не вдалося, водій може опинитися на лавці підсудних!

А виною усьому пункт 12.3 ПДР, у відповідності до якого водій повинен достовірно встановити наявність перешкоди чи небезпеки для руху транспортного засобу та прийняти усі необхідні заходи для того, щоб уникнути ДТП (навіть до екстреного гальмування).

Саме достовірність визначення моменту виникнення небезпеки є важливим показником під час розслідування ДТП та винесення рішення про технічну можливість його уникнути водієм. Крім того, враховуючи технічні характеристики самого транспортного засобу та поведінку водія. При некваліфікованій лінії захисту всі ці фактори можуть зіграти проти водія, навіть якщо він не винний і мав перевагу перед іншим учасником  ДТП!

Це означає, що пішохід, який перебігає проїзну частину на червоне світло світлофора, не просто порушує Правила дорожнього руху, а й позбавляє водія законної переваги на проїзній частині, оскільки примушує його застосувати гальмування для уникнення ДТП або аварійної обстановки. І це при очевидній вині пішохода!

Як уникнути адміністративної чи кримінальної відповідальності у такій ситуації ? Як кваліфіковано обіграти момент виникнення небезпеки та довести свою невинуватість ? Звертайтеся за допомогою до юристів ЮК ДТП, зателефонувавши за номером 0800 302 911. Ви отримаєте безкоштовну консультацію професіоналів у любий час доби!

Наведемо ще один приклад, в якому водій, діючи в рамках ПДР, позбавляється переваги та може бути винним у ДТП. Ваше авто рухається з дозволеною швидкістю по своїй смузі для руху, не порушуючи правил дорожнього руху. Назустріч Вам, перетинаючи подвійну лінію дорожньої розмітки, «лоб в лоб» рухається транспортний засіб. Якщо Вам вдалося уникнути зіткнення – відмінно! Якщо ні, будьте готові до того, що Ваші дії будуть оцінені не на Вашу користь. Чому?

У відповідності до вимог п.12.3 ПДР, Ви не змогли визначити  момент виникнення небезпеки і, відповідно, не прийняли заходи, які могли б попередити  ДТП. Чи зможете Ви переконати слідчих та суддів в іншому, залежить від багатьох факторів. Адвокати ЮК ДТП врахують всі деталі ДТП, проведуть необхідні експертизи та доведуть Вашу невинуватість, оскільки ми володіємо багатолітнім досвідом ведення справ, пов’язаних з ДТП!

Але і це ще не все! Подібна примусова відмова від права переваги на дорозі, різність понять «небезпека» та «перешкода», а також неоднозначна трактовка «моменту виникнення небезпеки» призводять до беззаконня на дорогах та постійному зросту кількості ДТП!

Невинні водії несуть кримінальні чи адміністративні покарання! Першочерговість проїзду належить тому, хто по нахабніше! Пішоходи рахують, що водії зобов’язані зупинятися та пропускати їх при відсутності пішохідного переходу і незалежно від кольору сигналу світлофора. І таких прикладів велика кількість !

Пам’ятайте, автомобіль – це не просто засіб руху, це не тільки улюблений «залізний кінь», але й джерело небезпеки. Будьте уважні на дорозі, дотримуйтесь Правил дорожнього руху та не забувайте про відповідальність за своє та чуже життя! Захищайте свої права на дорозі, а юристи ЮК ДТП Вам в цьому обов’язково допоможуть! Для нас не існує невирішених ситуацій на дорозі!

Що про нас говорять клієнти
Замовити консультацію
Scroll to Top