Потрапив у ДТП? Що робити?

Ніхто не застрахований від аварійних ситуацій на дорозі: ані досвідчений водій, ані новачок. Що робити, якщо Ви потрапили в ДТП? Як мінімізувати наслідки аварії, захистити себе від необґрунтованих матеріальних витрат і дотримати при цьому букву закону? Зараз розповімо.

Покрокова інструкція для тих, хто потрапив у ДТП

Правило №1. Не панікуємо

Аварія вже сталася, змінити Ви нічого не в змозі. Все, що можна зробити, – тверезо оцінити ситуацію і знайти з неї найбільш розумний вихід, а для цього необхідно заспокоїтися. Агресія ще нікому не допомагала, а ось додаткових проблем додавала.

Не можете зібратися і заспокоїтися? Не втрачайте часу і телефонуйте автоюристам ЮК ДТП на номер 0800 302 911. Ми грамотно оцінимо ситуацію й порадимо, як діяти в тому чи іншому випадку, а при необхідності виїдемо на місце ДТП. Наш автоюрист допоможе правильно оформити ДТП, скласти європротокол і в повній мірі захистити Ваші інтереси, незалежно від ступеня тяжкості наслідків аварії. Консультація автоюриста абсолютно безкоштовна.

Правило №2. Зупиняємо авто

Потрапивши в аварію, необхідно негайно зупинити транспортний засіб. Це допоможе співробітникам поліції максимально достовірно відновити картину ДТП.

Важливо не переміщати ні транспортний засіб, ні предмети, що мають відношення до аварії. У разі, коли предмети ускладнюють проїзд інших учасників дорожнього руху, їх можна перемістити, але лише після фіксації місця розташування в присутності свідків. У цьому Вам за потреби також допоможе автомобільний юрист.

Правило №3. Вмикаємо аварійні вогні

При ДТП необхідно не тільки увімкнути аварійні вогні, а й правильно виставити знак аварійної зупинки (якщо такий, звичайно, є у Вашому багажнику). Нагадуємо, що знак повинен розташовуватися на відстані не менше 15 м від місця аварії.

Правило №4. Викликаємо відповідні служби

Перевірте, чи постраждав хто-небудь з учасників ДТП?

Якщо в аварії постраждали люди, не чекайте приїзду автоюристу або поліції, а терміново викликайте бригаду швидкої допомоги! При наявності відповідних навичок надайте першу допомогу самостійно або доставте потерпілих до лікарні на попутному або власному транспорті, після чого поверніться на місце ДТП.

Важливо знати, що при наявності постраждалих учаснику ДТП може загрожувати кримінальна відповідальність (детальну інформацію читайте в нашому розділі «Кримінальна відповідальність. Винний або потерпілий»). Тому до приїзду співробітників поліції обов’язково зателефонуйте до кол-центру 0800 302 911, і наші автоадвокати нададуть Вам безкоштовну консультацію.

Пам’ятайте: навіть незначна деталь може в підсумку стати визначальним фактором у визначенні винуватця аварії. При відсутності потерпілих негайно зателефонуйте на «гарячу лінію» 0 800 302 911. Наш автоюрист докладно розповість, що робити, якщо потрапив в ДТП. Можливо, Вам і не доведеться звертатися до поліції. Наші аварійні комісари безкоштовно допоможуть Вам оформити європротокол і заяву до страхової компанії.

Правило №5. Встановлюємо свідків

Будь-який автоюрист Вам скаже, що саме свідки найчастіше допомагають максимально точно відновити деталі аварії, тому заручіться їх підтримкою і візьміть контактні дані.

Але, як то кажуть, «на інших сподівайся, а сам не зівай». Зафіксуйте місце ДТП за допомогою відео- або фотозйомки: розташування автомобілів, гальмівний шлях та інші сліди на місці події, номерні знаки, механічні пошкодження транспортних засобів.

По можливості зробіть фото водійського посвідчення, техпаспорта та страхового поліса учасників ДТП, а також всіх документів, які інспектор поліції заповнить на місці події.

Правило №6. Надаємо свідчення

Наші автоюристи рекомендують давати показання за механізмом ДТП тільки після безкоштовної консультації з адвокатом ЮК ДТП, зв’язатися з яким можна цілодобово по телефону 0800 302 911. Будь-яка дрібниця, будь-яка неточність у Ваших свідченнях може обернутися проти Вас у суді.

Правило №7. Звертаємося до професіоналів

Чому автоюрист ЮК ДТП?

  • Виїдемо на місце ДТП і візьмемо під контроль ситуацію з ДТП.
  • Грамотно оцінемо збиток, заподіяний Вам і Вашому транспортному засобу.
  • Складемо позовну заяву і будемо супроводжувати справу в суді, що значно підвищить шанси на позитивний результат. Хороший адвокат – одна з найважливіших складових у будь-якій судовій або страховій справі.

Багаторічний досвід роботи з дорожньо-транспортними пригодами й професіоналізм дозволяють нашим автоадвокатам з легкістю вирішувати завдання будь-якої складності.

Звернувшись до автоюристів ЮК ДТП, Вам не доведеться шукати відповіді на запитання: що робити, якщо потрапив в аварію? Ми візьмемо на себе вирішення всіх питань, пов’язаних з ДТП або страховим випадком, заощадивши тим самим Ваші час і гроші.

Що про нас говорять клієнти
Замовити консультацію
Scroll to Top