Кримінальна відповідальність

Винний чи потерпілий?

Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, можуть спричинити притягнення до кримінальної відповідальності відповідно до статті 286 КК України.

Кваліфікуючими ознаками є заподіяння потерпілому середньої тяжкості чи тяжких тілесних ушкоджень або смерть потерпілого, загибель декількох осіб.

Максимальне кримінальне покарання за ДТП – позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з обов’язковим позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 1 до 3 років.

Якщо в ході досудового розслідування буде встановлено, що саме порушення водієм правил дорожнього руху стало причиною аварії, він буде притягнутий до кримінальної відповідальності і понесе покарання. А якщо Ви не винні в ДТП? І в тому, і в іншому випадку Вам буде потрібна допомога кваліфікованого автоадвоката, отримати яку можна цілодобово, звернувшись в ЮК ДТП по телефону 0800 302 911.

Стратити не можна помилувати

Притягнення до кримінальної відповідальності внаслідок порушення правил дорожнього руху багато в чому ґрунтується на висновках судово-медичних, а також автотехнічних експертиз. Основне завдання експертів – встановити причинно-наслідковий зв’язок між ДТП та тілесними ушкодженнями, а також між порушенням ПДР і дорожньо-транспортною пригодою.

Про те, як проводяться автотехнічні експертизи, на чому ґрунтується висновок експерта та як саме визначається винний в скоєнні ДТП, читайте в розділі «Всі види автотехнічних експертиз».

При аналізі обставин ДТП враховуються навіть найдрібніші нюанси – фізичний і психологічний стан водія, розташування транспортних засобів і слідів на місці ДТП: сліди гальмування, уламки скла і деталей, осип ґрунту тощо. Особливу увагу буде приділено Вашим показам, які даються на попередньому слідстві та в суді.

Найменша неточність в описі механізму ДТП, зазначених Вами відстанях та швидкості транспортних засобів, миттєво може зробити з потерпілого – винного! Адже в тому числі й Ваші слова будуть перевірятися експертним шляхом. І в кращому випадку Ваші свідчення будуть визнані технічно неспроможними, а в гіршому – стануть основою Вашого ж звинувачення!!!

Злочини, пов’язані з дорожньо-транспортними пригодами та використанням транспорту, мають свою специфіку, тому за правовим захистом необхідно звертатися до автоадвокатів, які мають великий досвід роботи в даній сфері.

Досвідчені юристи ЮК ДТП обов’язково проаналізують і врахують всі найдрібніші деталі, які на перший погляд здаються незначними, але в підсумку можуть лягти в основу кримінальної справи. Наші автоадвокати допоможуть Вам встановити істину.

Тому якщо Ви або Ваші близькі стали учасником ДТП – негайно телефонуйте за номером 0800 302 911, щоб отримати безкоштовну консультацію від професіоналів своєї справи.  Ми оперативно виїдемо на місце ДТП в будь-якому місті України та проведемо всі необхідні експертизи.

Довіривши ведення судового процесу професійним автоадвокатам ЮК ДТП, Ви можете спати спокійно!

Що про нас говорять клієнти
Замовити консультацію
Scroll to Top