Всі види автотехнічних експертиз

Із зростанням кількості транспортних засобів на дорогах нашої країни незмінно збільшується й кількість дорожньо-транспортних пригод. Встановити їх причину, обставини та винуватця, визначити суму завданої шкоди покликані автотехнічні експертизи.

Особливо актуально їх проведення у випадках, коли винуватець аварійної ситуації не згоден з тим правопорушенням, яке йому інкримінується. У цьому випадку не обійтися без допомоги автоексперта, який визначить необхідний в даному конкретному випадку вид експертної оцінки, ініціює й здійснить її проведення, надасть висновок для суду.

Слід враховувати те, що для встановлення повної картини події може знадобитися проведення декількох видів автотехнічних досліджень. Яких? Зараз розповімо.

Експертиза обставин ДТП

Її завдання – не тільки встановити обставини події, але й виявити у діях учасника ДТП порушення Правил дорожнього руху, знайти причинно-наслідковий зв’язок між виявленими порушеннями та аварією.

В процесі експертизи спеціалістом визначається швидкість руху і розташування ТЗ, довжина гальмівного шляху і зупинного, можливість уникнути зіткнення або наїзду, час запізнювання спрацьовування гальмового приводу, уповільнення при екстреному гальмуванні.

Акцентуємо Вашу увагу на тому, що в основі експертного висновку лежать вихідні дані в постанові або ухвалі про призначення експертизи. Але що робити, якщо експерт встановив Вашу провину, а Ви з цим не згодні? Телефонуйте в ЮК ДТП за телефоном 0800 302 911. Наші адвокати з професійної точки зору оцінять наявні дані, допоможуть Вам оскаржити висновок, проведуть незалежне дослідження обставин аварії й доведуть Вашу невинність.

Експертиза технічного стану ТЗ

Необхідна у випадках, коли несправність автомобіля ймовірно могла спровокувати ДТП. В ході її проведення визначається наявність або відсутність несправностей автомобіля, його механізмів, вузлів або деталей. При виявленні несправностей будуть встановлені час і причини їх появи, способи усунення.

Також мета аналізу технічного стану авто – відповісти на ряд важливих питань:

  • Чи є виявлені несправності заводськими, або ж вони виникли в процесі експлуатації і ремонту?
  • Чи вплинула несправність на стійкість, маневреність і керованість транспорту?
  • Чи міг власник автомобіля своєчасно усунути несправність і тим самим запобігти аварійної ситуації?

Залучення незалежного кваліфікованого експерта ЮК ДТП, що використовує в своїй роботі всі необхідні інструментальні, матеріалознавчі та інші методики дослідження стану авто, допоможе Вам захистити свої права в суді й уникнути винесення несправедливого рішення по справі.

Транспортно-трасологічна експертиза

Заснована на дослідженні слідів, що залишилися на дорожньому покритті й безпосередньо на транспортних засобах після скоєння ДТП.

В процесі проведення даної експертизи будуть встановлені:

  • точне місце аварії;
  • механізми зіткнення автомобілів або наїзду на пішохода;
  • взаємне розташування і траєкторії руху авто до і після їх зіткнення;
  • отримані в результаті аварії пошкодження і несправності та відповідність їх тим, які були документально запротокольовані співробітниками патрульної поліції після аварії.

Найчастіше транспортно-трасологічне дослідження проводиться в поєднанні з іншими видами, що допомагає отримати максимально повну і точну картину події.

Експертиза дорожніх умов

На жаль, стан наших доріг і якість дорожнього покриття не тільки далекі від ідеалу, але й можуть стати причиною ДТП. Тому в ряді випадків дорожня експертиза може бути включена в комплекс судових автотехнічних заходів.

Вона переслідує кілька цілей:

  • Дослідити дорожнє полотно, знаки, розмітку, роботу світлофорів у місці аварії та встановити, чи відповідали вони вимогам стандарту.
  • Оцінити ступінь організації дорожнього руху безпосередньо на ділянці аварії, виявити можливі недоліки та їх вплив на скоєння ДТП.

При виявленні подібних порушень (наприклад, поганий огляд дороги і дорожніх знаків через неправильно висаджені дерева) вина з осіб, які керують транспортними засобами, що спричинили ДТП, повинна бути знята.

Мало того, Ви можете розраховувати на відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незадовільного стану дорожнього полотна. Наші адвокати мають позитивний багаторічний досвід роботи з подібними справами, тому допоможуть відстояти Ваші права й домогтися матеріальної компенсації.

Автотоварознавча експертиза

Цей вид експертизи необхідний для виявлення пошкоджень, завданих транспортному засобу внаслідок аварії. На підставі її результатів виноситься рішення про розмір матеріального збитку.

В ході проведення автотоварознавчої експертизи (автооценкі) визначається ринкова вартість пошкодженого авто і ремонтних робіт по його відновленню. Також експерт розраховує втрату товарної вартості автомобіля.

На рахунку експертів ЮК ДТП тисячі проведених незалежних експертиз. Ми володіємо сучасною матеріально-технічною базою, що дозволяє якісно проводити всі види автотехнічних експертиз. Професіоналізм і величезний досвід наших експертів у поєднанні з професійним програмним забезпеченням – запорука об’єктивної реконструкції механізмів події.

Залишилися питання? Зверніться до цілодобового колл-центру за телефоном 0800 302 911, і наші автоадвокати дадуть відповідь на всі Ваші питання абсолютно безкоштовно.

Що про нас говорять клієнти
Замовити консультацію
Scroll to Top